Profesyonel Kombi Servisi

0539 462 84 72

Kombi Montajı

Kombiler, doğal gazla çalışan ve doğal gaz dağıtım şirketinin izni ile montajlanan bir cihazdır. Kombi montajı işlemleri, izin, proje, onay ve montaj bölümlerinden oluşmaktadır. Kombiyle ilgili resmi prosedüre uyulması zorunludur. Prosedüre uyulmadığı zaman, projenin her hangi bir anlamı kalmamaktadır.

İlk Adım Başvuru

Doğal gazlı kombilerin kullanılabilmesi için yaşadığınız bölgede doğal gaz dağıtımının gerçekleşmiş olması gerekir. Bağlatacağınız doğal gaz kapınıza kadar gelmiş olması gerekir. Aksi halde kombi satın almanızın bir anlamı kalmamaktadır. Doğal sisteminin güvenliği onaylandıktan sonra montaj işlemi yapılmaktadır.

Bu işlem için dağıtım şirketinden izin almalısınız. Başvuru dilekçesinin ardından, makine mühendisi planı istenecektir. Bu planın da onaylanmasıyla birlikte sıra kombi montajına gelmektedir. Bu işlemin kısa sürede gerçekleşmesi için, deneyimli, tecrübeli ve sertifikalı elemanlarımız hizmet vermektedir.

Kombi Montajı

Hermatik kombilerde baca montajı önemlidir. İkinci el ve sıfır kombi montajında, doğal gaz firmasının onayı gerekmektedir. Hermatik kombilerde küçük bir baca seti bulunmaktadır. Baca seti montajında dikkat edilecek husus, bacanın aşağı doğru meyilli olmasıdır. Kombiler genellikle balkon ve mutfak bölümüne montajlanmaktadır. Havalandırma sistemine yakın olması ve bacanın rahatlıkla dışarı çıkması, önemli bir konudur.

Bu şekilde bacanın içindeki nem cihaza inmez ve cihazın çalışma performansını etkilemez. Ayrıca bacanın çıkış noktası da nemlidir. Camdan, pimapenden veya duvardan dışarı çıkarılması gerekir. Baca yetersiz gelirse, ekiplerimiz ek bağlantı kullanmaktadır. Baca için 1.9 m uzunluk maksimum uzunluktur. Bu mesafeden uzun olan bacalarda kullanım problemi çıkabilir.

Firmamız Doğal Gaz Şirketinin Onayını Bekliyor

Montaj işlemi tamamen projeye uygun bir şekilde gerçekleşmesi gerekir. Aksi halde doğal gaz şirketi montajı onaylamıyor. Bu nedenle profesyonel ekiplerimiz, en uygun duvarı tercih etmektedir. Projenin genel özelliklerine uygun şekilde hazırlanan kombi projesi, kısa sürede onay almaktadır.

Projeye uygunluğun önemli olduğu bu sektörde, profesyonellik önemlidir. Sertifikanın yanı sıra tecrübe, kombi montaj işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde önemli rol oynamaktadır.

Elemanlarımız Şu Konulara Dikkat Ediyor

Firmamız, bu konuda yetkili eleman personellerle çalışmaktadır. Amatör kişilerin veya sertifikası olmayan kişilerin yaptığı montaj, doğal gaz şirketi tarafından kabul edilmemektedir. Bu konuda dikkat edilecek hususlar şu şekilde sıralanabilir:

 1. Ekiplerimiz projeyi inceledikten sonra kombinin yerini tespit etmektedir. Doğal gaz şirketinin belirlediği sınırlar çerçevesinde duvar belirleme işlemi yapılmaktadır.
 2. Montaj işlemlerinde dikkat edilecek hususlardan biri de, bacanın yerinin açılmasıdır Baca camdan çıkacaksa camcı, duvardan çıkacaksa duvarcı çağrılmalıdır. Ve projeye uygun şekilde baca deliği açılmalıdır.
 3. Proje ve şartnamelere uygun şekilde montaj işlemi yapılmaktadır.
 4. Petek bağlantıları ve tesisat bağlantıları kontrol edilmektedir.
 5. Montaj işleminin en son aşamada test edilmesi, bu kategoride her hangi bir problemin çıkmasını önleyecektir.
 6. Peteğin ısınması ve kullanım suyunun ısınması kontrol edilmelidir. Her hangi bir arıza varsa, kombi üreticisi ile irtibata geçilmelidir.
 7. Bir pislik tutucu ve iki vanada oluşan alt vanalar, kombi çalışırken açık tutulmaktadır.
 8. Ek baca çalışmaları ve kombiye özel dolap, ek ücrete tabidir.

Bu konular dikkate alınarak kombi montaj işlemi yapıyoruz. Kombi montajı işleminin ardından, doğal gaz şirketi kontrole gelmektedir. Yeni çıkan uygulama ile doğal gaz alarm cihazları da zorunlu hale gelmiştir. Her hangi bir eksiklik olursa, doğal gaz şirketi gaz kullanımına izin vermemektedir.

Uzman Ekiplerimiz Kombi Yerini Prosedüre Uygun Belirliyor

Bu konuda dikkat edilecek önemli hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edilirse, kombi montajı doğal gaz şirketi tarafından onaylanacaktır. Kombinin yeri hakkında, ekiplerimizin dikkat ettiği hususlar şu şöyledir:

 1. Asit buharı veya benzeri gazlı ortamlara kombi monte edilmemektedir.
 2. Patlayıcı, parlayıcı ve benzeri konularda sorun teşkil edebilecek ortamlar tercih edilmemelidir.
 3. Binaların ortak kullanım alanlarına montajı yapılmamalıdır.
 4. Gaz kaçağının mutlaka kontrol edilmesi gerekir.
 5. Kombi montajı ile peteklerin ve tesisat sisteminin kurulum farklı ücretlendirilmektedir.
 6. Tesisatın sorunsuz bir şekilde döşenmiş olması gerekir.
 7. Montajın yapıldığı duvar sağlam olmalıdır ve ateşe dayanıklı olmalıdır Elektrik tesisatının üzerine montaj yapılmamalıdır.
 8. Cihazın dolabının iç kısımında ve kenarlarında, 10’ar santimetre boşluk olmalıdır.
 9. Ocak, fırın ve benzeri cihazların üzerine veya yakınına monte edilmemelidir.
 10. Bu konuda sertifikalı elemanlar tercih edilmelidir.

Pratik Çözüm Bizde

Montaj işleminin başarılı bir şekilde gerçekleşmesinin ardından, kullanıcı gönül rahatlığı ile kombiyi kullanmaya başlamaktadır. Kombinizi yenilemek için veya yerini değiştirmek için bizi aradığınızda, ekiplerimiz en kısa sürede adresinize ulaşmaktadır.

Yer değiştirme işlemi, doğal gaz dağıtım şirketinin onayı ile gerçekleşmektedir. Bu işlem için şirkete dilekçe vermeniz gerekir. Mevcut projenin incelenmesi ve yeniden değerlendirilmesinin ardından, kombinizin yeri değiştirilmektedir.

Değiştirme işleminde, doğal gaz şirketinin onayı olmadan hareket etmek, ileride sorun teşkil edebilir. Özellikle beklenmedik kazalarda, proje incelenmektedir. Montaj ve benzeri işlemlerde şirket onayı dışında hareket eden kombiciler, sorumlu hale gelmektedir. Bu nedenle tehlikeli olan kombileriniz için deneyimli, tecrübeli ve sertifikalı elemanlarınız 7/24 çözüm üretmektedir.

Montaj İşlemi Kısa Sürede Gerçekleşiyor

Servis işlemleri kategorisinde deneyimli ve tecrübeli elemanlarımız, söz verilen zamanda işe başlamaktadır. Müşteri onayı olmadan hareket etmiyoruz. Kombi montajı işlemlerinde projeye uygun şekilde hareket ediyoruz. Elemanlarımız, kısa sürede montaj işlemini gerçekleştirerek, kombinizi kullanılabilir bir şekilde teslim etmektedir.

Firmamız, montaj işlemleri için prosedürün gerektirdiği bütün işlemleri pratik bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ayrıca gerekli bütün malzemeler de araçta hazır bekletilmektedir. Ekip anlayışı ile hareket eden personelimiz, seri bir şekilde montaj işlemini gerçekleştirmektedir. Bu konuda deneyimli ustabaşı elemanlarımız, projeni en iyi şekilde incelemektedir. Müşteri hizmetlerimiz, bu konuda günün her saatinde hizmet vermektedir.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?