Profesyonel Kombi Servisi

0539 462 84 72

Petek Temizliği

Soğuk havalarda ısınmamızda önemli rol oynayan kombiler, kış boyunca hiç durmadan çalışır. Özellikle çok soğuk havalarda daha fazla enerji harcar. Bununla birlikte kombilerin ısıtma görevini yerine getirmesinde peteklerin rolü büyüktür. Petek tesisatı, kombi tesisatı gibi kış boyunca sürekli faal durumdadır. Sürekli çalışan kombi tesisatında, eşanjör, baca fanı ve petekler tıkanmaya başlar.

Doğal gazla çalışan kombi sistemi, suyu ısıtır ve peteklere gönderir. İç kısmında meydana gelen is ve duman, kombinin çalışma mekanizmasını doğrudan etkilemektedir. Aynı şekilde peteklerin içinde dönen su, peteğin tıkanmasına neden olacaktır. Bu tıkanma nedeniyle peteklerin alt kısmı ısınmayacaktır. Petek temizliği yapılmadığı zaman, petek tamamen tıkanır ve işlevini yerine getiremez. Tıkanan petekte su dönmez ve ısıtma problemi meydana gelir.

Doğru Adrese Geldiniz

Firmamızın deneyimli ve tecrübeli elemanları, kış aylarında faturanızı % 25-30 oranında düşürecek petek temizliği işlemini, özel makinelerle yapılmaktadır. Tesisatın içinde biriken ve tıkanmasına neden olan kireç, tortu ve is, peteğin iç kısmına yapışmaktadır.

Bu nedenle ısınma işlemi meydana gelmez. Sürekli ısınan kombi suyu, kireçlenmeye neden olur ve sonuçta daha pahalıya ısınmak zorunda kalırsınız. Kış aylarında fatura miktarının düşmesi için petek temizliği işlemi önemlidir. Doğal gaz faturanız yüksek geliyorsa, temizlik işlemini yaptırmalısınız.

Elemanlarımız, servis işlemi esnasında ilk aşamada peteklere giden suyun ısıtma özelliğini test etmektedir. Ayrıca kullanım suyu da test edilmektedir. Isıtma işleminde kombinin eşanjör ve baca fanı da etkili rol oynamaktadır. Bu bölümlerin temizlenmesi ile birlikte kombinin suyu ısıtma süresi kısalır.

Profesyonel Makinelerle Temizliyoruz

Kombi sensörü, suyun ısınmasına göre ateşleme işlemi gerçekleştirmektedir. Su geç ısındığı zaman kombi ısıtma işlemini daha uzun sürede gerçekleştirmektedir. Isıtma işleminin kısalması için, suyun daha erken ısınması gerekir. Bunun için de tesisatın temizlenmesi gerekmektedir.

Firmamız, petek temizleme işleminde özel makineleri tercih etmektedir. Bu makinelerin özelliği, petekleri yerinden çıkarmadan temizlemesidir. Makine, üç bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm kombiye, ikinci bölüm son peteğe ve üçüncü bölüm ise lavaboya aktarılmaktadır.

Su devir işlemi yapan makine, içerideki inatçı tortuları kısa sürede temizlemektedir. Lavaboya giden su berraklaşana kadar bu işlem devam etmektedir. Profesyonel yöntemlerle gerçekleştirilen petek temizliği işlemi, kısa sürede gerçekleşmektedir.

Her Yıl Düzenli Temizlenmelidir

Kombilerin sürekli çalışması ve bu nedenle hızlı bir şekilde deforme olması, yıllık bakımını gerektirmektedir. Düzenli temizlenen petekler, çabuk ısınır ve daha fazla ısınır. Bu nedenle yılda bir bu temizlik işleminin ihmal edilmemesi gerekir. Kış aylarına girmeden, Kasım ve Aralık aylarında temizlik yaptırmak daha iyidir.

Düzenli bir şekilde temizlenen petekler, kombinizin ömrünü de uzatacaktır. Ayrıca büyük arızaların oluşmasını da engellemektedir. Isınmayan peteklerin ısınması için kombi derecesini sürekli yüksek tutmak, kombinin deforme olmasında önemli rol oynar.

Kış aylarının şiddetli soğukları başladığı zaman kombilerin çalışma performansı artar. Bu soğuklarda petek temizlemek, hem çalışanlara hem de ev ahalisi için büyük bir sıkıntıdır.

Kışa girmeden bütün bakımları yaptırdığınız zaman, kış aylarında rahat edersiniz ve ailenizle huzurlu bir kış mevsimi geçirirsiniz. Kış aylarında üşümemek için ve daha az fatura ödemek için temizlik işlemi ihmal edilmemelidir.

Petek Temizliği İhmal Edilirse Ne Olur?

Isınma işlevinin gerçekleşmesinde önemli rol oynayan petekler, temizlenmediği zaman hem yeterince ısınmayı engeller, hem de kombiye zarar verir. Isınma problemi meydana geldiği zaman, kullanıcı kombiyi açmak zorunda kalır. İş yerlerinde, fabrikalarda, evlerde ve diğer bütün mekanlarda, kombi sisteminin temizliği önemli bir konudur. Firmamız, merkezi ısıtma ve ferdi ısıtma kategorisinde petek temizleme hizmeti gerçekleştirmektedir.

Bu nedenle peteklerin temizliği ihmal edilmemelidir. Temizleme işleminde dikkat edilecek önemli hususlardan biri de bu işi profesyonellere yaptırmaktır. Profesyonel elemanlarla gerçekleştirilen temizlik işlemi, her zaman için etkili sonuç verir. İşin ehli olmak, kombi ve petek temizliğinde önemlidir.

Sıradan temizleme yöntemleri istediğiniz etkili sonuçları vermez. Tazikli su ile temizleme, iç kısımda kalan tortuları yerinden söker. Diğer yöntemlerde sadece suyu temizlemiş olursunuz. Tam anlamıyla temizlik yapılabilmesi için özel makinelerin tercih edilmesi önemlidir. Vakum etkisi oluşturan bu makineler, pratik petek temizleme işleminin en önemli unsurudur.

Bu İşte İşçilik Önemlidir

Firmamız, bu işte gerekli teknik eğitimi görmüş, tecrübeli elemanları çalıştırmaktadır. Müşteri memnuniyetini tercih eden, işini seven ve işini meslek edinmiş personelimiz 7/24 servis hizmeti sunmaktadır. Yerinde temizlik işlemi gerçekleştiren firma elemanlarımız, yedek parça gerektiği zaman tedarik etmektedir.

Sıradan temizlik yöntemlerinden çok daha kaliteli sonuç veren makineli temizleme işlemi, petek temizleme işlemini kısa sürede gerçekleştirmektedir. Bu nedenle eleman konusunda ve temizleme yöntemi konusunda firmamız işin ehli elemanları tercih etmektedir.

Yılların tecrübesine sahip elemanlarımız, ekip anlayışı ile hareket etmektedir. Temizlik işleminde, her zaman için müşteri onayını tercih ediyoruz.

Hızlı ve Etkili Çözüm

İşin uzmanı olmak kadar, pratik olmak da önemlidir. Ekiplerimiz, temizleme işlemini seri bir şekilde gerçekleştirmektedir. Randevu ile çalışan servisimiz, sizin için en uygun zamana randevu vermektedir. Randevuya gelmeden önce telefon açıyoruz. Müsait olmadığınız zaman yeniden randevu saati belirliyoruz.

Randevuyla çalışan firma elemanlarımız, söz verilen zamanda adresinize gelmektedir. Kısa sürede temizlik işlemini bitirdikten sonra petek test edilmektedir. Petekte meydana gelebilecek arızaların giderilmesi işlemi de kısa sürede gerçekleşmektedir.

Servis işlemlerinde çözüm üreten ekiplerimiz, yılın her gününde aynı performansla çözüm üretmektedir. Kış aylarında ve yaz aylarında petek temizleme işlemleri, itina ile yapılmaktadır. Hava ve yol durumunu göz önüne alan servis elemanlarımız, söz verdiği saatte adresinizde olmaktadır. Temizleme işlemleri de dakikalar içerisinde gerçekleşmektedir. Özel makineler, petekleri yerinden çıkarmadan temizlik imkanı sunmaktadır.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?