Profesyonel Kombi Servisi

0539 462 84 72

Baxi Kombi Servisi

Baxi Kombi Servisi

Kombi bakımı her yıl periyodik olarak yaptırılmalıdır. Kombi bakımı aksatılmamalı, kombinin sorunsuz, ve yüksek performanslı çalışması için kombi bakımı yapılmalıdır. Baxi kombi servisi ile işinin ehli güvenilir servis elemanları ile kombi bakımınızı yaptırabilir, doğal gaz cebinizi yakmadan ısınabilirsiniz.

Baxi Kombi Bakımı

Kombi bakımı yaptıranlar, düşük maliyete ısınırken bakım yaptırmayanlar hem zor ısınıyor hem de yüksek faturalar ödüyor. Kombinizin performansının düşmemesi için Baxi kombi servisi ile anlaşabilir ve kombi bakımınızı yaptırabilirsiniz. Servis çağırmak istemiyorsanız bu makale sayesinde evde kendi kendinize kombinizin bakımını yapabilirsiniz.

Kombi bakımlarında önce sıcak suyun akıp akmadığına ve kalorifer peteklerinin çalışma durumuna bakılır. Ardından kombinin su sızdırıp sızdırmadığına bakılır. Bu adımdan sonra kombini içi açılır ve tozlanıp tozlanmadığına bakılır. Tozlanma çok fazlaysa kombinin tozları temizlenir. Kombi yanma odasında bulunan brülör temizlenmek için çıkarılır ve temizlenir. Kombinin elektrik bağlantıları ve kabloları kontrol edilir. Kombi baca fanı kontrol edilir ve temizlenir. Daha sonra genleşme tankı kontrol edilir ve basıncı ayarlanır. Kombi dönüş hattında yer alan ve pislikleri tutan filtre kontrol edilir ve temizlenir.

Kombi Bakımının Önemi

Kombinin çalışma ömrü kısalır ve düşündüğünüzden erken bozulur. Kombinizin uzun süre dayanması ve yüksek performansla çalışması için Baxi kombi servisi ile kombi bakımınızı yaptırabilirsiniz. Fabrikasyon değerindeki yüksek performansı görülmez, düşük performansla çalışır.

Ekonomik açıdan bütçe zarara uğrar. Özellikle ani bozulmalar sonrası yüklü miktarda masraf yapılır ve belki de kombi geri dönülemez şekilde bozulur. Normalden fazla doğal gaz tüketir. Yanma ayarları bozulur. Yaşam alanları yeteri kadar ısınmaz daha fazla enerjiye gerek duyulur ve fazla enerji de yüksek faturaya neden olur. Can ve mal güveliği tehlikeye girer ve gaz kaçakları görülebilir.

Doğal Gaz Kullanımında Nasıl Tasarruf Edilir?

Uzman yardımı alarak ısı yalıtımı yapılabilir. Çift camlı pencere tercih edilebilir. Peteklerin önüne arkasına veya üstüne bir şey konmamalı, perdelerin peteklerin önünü ve üstünü kapatmadığından emin olalım. Kombi bakımını belli aralıklarla yaptıralım. Kombiler sürekli açılıp kapatılmamalı, düşük seviyede çalıştırılmalı.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?