Profesyonel Kombi Servisi

0539 462 84 72

Baykan Kombi Servisi

Baykan Kombi Servisi

Kombi bakımı neden önemlidir? Kombi bakımı aksatılırsa neler olur? Kombi bakımının avantajları nelerdir? Bu soruların cevaplarını Baykan kombi servisi yazımızın detayında bulabilirsiniz.

Baykan Kombi Bakımı

Kombi bakımı, sıcak su kesilmesi veya petek arızası yaşamamak için yaptırılması gereken önemli bir işlemdir. Kombinizi bakım yaptırarak olası arızalara karşı koruyabilir, peteklerin verimli çalışmasını sağlayabilirsiniz. Kombi bakımı, kombinin gerekli ana parçalarının kontrolü ve kombinin temizlenmesi olarak özetlenebilir.

Kombi bakımı sırasında arızalı veya çalışma verimi düşük parçalar tamir edilir, hasarlı parça orijinal ve sağlam parça ile değiştirilir. Kombi bakımının bir diğer amacı da kombiyi temizlemek, peteklerin çalıştığından emin olmaktır. Bu yüzden kombi bakımı sırasında petekler çalıştırılır, petekler temizlenir ve performansları ölçülür.

Baykan Kombi Bakımı Aşamaları Nelerdir?

İşinin ehli kombi servisi olarak ilk aşamada kombi bakımı hakkında gerekli bilgileri veriyoruz. Baykan kombi servisi ile kombi bakımınızı yaptırın. Daha sonra ikinci aşama olan tesisat filtresinden başlıyoruz.

Tesisat filtresini çıkarıp yıkıyoruz ve kirden arındığından emin oluyoruz. Kombinin kritik güvenlik aksamlarını örneğin, kombinin bacası varsa baca çekişini kontrol eden limit sensörünü kontrol ediyoruz. Eğer bakımı yapılan kombi yoğuşmalı ise, yoğuşma su haznesini elden geçiriyoruz. Kaloriferlere su gitmesini sağlayan hat yolunda bulunan ve çamuru ayrıştıran filtreyi temizliyoruz ve onlara su gidip gitmediğini test ediyoruz.

Genleşme tankını kontrol ediyor, bar basıncının seviyesini kontrol ediyoruz ve olması gereken seviyede değilse o seviyeye alıyoruz. Radyatörlerden kombiye iletim yapan yerlerde bulunan pislik tutucuları kontrol ediyoruz ve pislik tutucuları iyice temizliyoruz. Son olarak da kombinin elektrik elektronik bağlantıları kontrol ediyoruz. Kombinin ek parçalarına bakıyor ve kombinin su sızdırmadığından emin oluyoruz.

Baykan Kombi Bakımını Önemi

Kombi bakımınızı yaptırmayı düşünmez ve bakımın gerekli olduğunu bilmezseniz neler mi olur? Kombinizin ömrü kısalır. İlk haline kıyasla oldukça düşük verimle çalışır. Ekonomik açıdan zarar edersiniz çünkü kombinin derecesini artırmanıza rağmen daha az ısınırsınız. Kombiniz normalden fazla doğal gaz tüketir, yanma ayarları bozulur. Yaşam alanınız ne yaparsanız yapın tam ısınmaz ve can güvenliğiniz için tehlikeli bir durum yaratabilir. Baykan kombi servisi ile kombi bakımınızı gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?